Jak właściwie dobrać buty narciarskie?

Posted by admin | Sporty zimowe | wtorek 7 września 2021 8:10 am

Jazda na nartach zawsze wiąże się z koniecznością skompletowania odpowiedniego sprzętu. Bardzo ważne są tu buty narciarskie. Muszą być nie tylko wygodne, ale i praktyczne. Wybór butów narciarskich jest bardzo szeroki. Czym zatem kierować się przy ich zakupie?

Długość butów narciarskich


Jak wspomniano, na rynku dostępnych jest wiele rodzajów butów narciarskich. Ciekawą propozycją są na pewno buty narciarskie Head. Przy ich wyborze uwagę zwrócić należy na ich długość. W pierwszej kolejności dokładnie zmierzyć należy długość i szerokość stopy. Rozmiar butów jest bardzo ważny. Ma bowiem bezpośredni wypływ na wygodę i komfort ich noszenia. Dlatego rozmiar stopy zmierzony musi być bardzo dokładnie.

Rozmiar butów narciarskich


Można się czasem spotkać z opinią, że rozmiar butów narciarskich powinien być o pół centymetra większy niż rozmiar stopy. Nie jest to prawdą. Rozmiar butów narciarskich powinien być bardzo dokładnie dopasowany do rozmiaru stopy. Jeśli buty będą choćby minimalnie za duże to utrudniać będzie to kontrolę nad nartami. Na szczęście buty Head dostępne są w wielu rozmiarach. Dzięki temu nie będzie problemu z ich doborem.

buty head

Twardość butów narciarskich


Wybierając Head buty narciarskie uwagę zwrócić należy również na ich twardość. Im buty są twardsze, tym są bardziej odporne na różnego rodzaju uszkodzenia. Jeśli zatem na nartach jeździ się dość intensywnie, to postawić należy na buty cechujące się dużą twardością. Dzięki temu będzie się miało pewność, że buty nie uszkodzą się np. podczas upadku.

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.