Jaki rower górski wybrać i na co zwrócić uwagę?

Posted by admin | Rower | wtorek 8 Sierpień 2017 8:31 am

Człowiek jadący po górach roweremZdecydowanie, jednym z najpopularniejszych rodzajów rowerów jest rower górski, określany także jako rower MTB (mountain bike). W sklepach można znaleźć szereg różnych modeli rowerów tego typu, co jednak w szczególności powinno zostać wzięte pod uwagę?

Rowery górskie idealnie dobrane do potrzeb
Tak naprawdę jednym z najważniejszych elementów jest rama, która zazwyczaj wyprodukowana jest przez konkretną markę rowerową. Jest taka ważna chociażby z przyczyn praktycznych – najtrudniej jest ją wymienić na nową, a jeśli nie spełnia ona swojej funkcji to najczęściej kończy się to zakupem całkiem nowego roweru. Rama także może mieć swój rozmiar oznaczany np. jako „m” czy też „l” w zależności od wielkości, warto także dowiedzieć się z jakiego materiału została wykonana, tak jak i inne elementy roweru.

Najczęściej obecnie spotyka się ciężką stal, lżejsze aluminium oraz rowery wykonane z lekkiego karbonu, które z reguły mają już znacznie wyższe ceny. Optymalnym rozwiązaniem obecnie jest wybór roweru wykonanego z aluminium.
Do roweru górskiego oczywiście trzeba jeszcze odpowiednio dobrać koła, a dokładniej ich wielkość, która znacząco wpływa na komfort jazdy. Do niedawna standardowe koła występowały w rozmiarze 26, obecnie bez trudu uda się kupić te większe o rozmiarze 27,5 lub 29 cali. Mniejsze koła pozwalają na zwinniejszą jazdę, większe sprawdzą się na dłuższych trasach.

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.