Jaki rower wybrać dla osoby o masie ponad 100 kg?

Posted by admin | Rower | niedziela 16 Lipiec 2017 10:37 am

rowery meridaNie zawsze rowerzysta (bądź rowerzystka) musi wyglądać szczupło. Czasem zdarza się, że – chociażby ze względu na rozmiar, budowę i wysokość ciała – masa rowerzysty przekracza grubo powyżej 100 kg. Jaki rower byłby najbardziej odpowiedni dla takiej osoby?

Po pierwsze – szprychy
Jeśli masa rowerzysty wynosi ponad 100 kg, warto pomyśleć o rozwiązaniach dedykowanych, opartych na kutych na zimno, stalowych szprychach. Oczywiście powinny one mieć średnicę rzędu około 2 mm. Takich rowerów nie kupi się w markecie. Można je nabyć w dedykowanych, tematycznych sklepach. Na przykład niektóre rowery Merida są dostosowane do większego obciążenia.

Po drugie – piasty
Konstrukcja piasty w rowerze o wyjątkowo dużej wytrzymałości powinna być oparta na łożyskach maszynowych. Zniesie ona znacznie większe obciążenia, niż tradycyjna piasta z marketu.

Po trzecie – obręcze
Mówiąc o rowerze dla osób powyżej 100 kg, warto mieć już na myśli obręcze o specjalnej konstrukcji, najlepiej wielokomorowej. Doskonale sprawdzi się ona podczas dużych obciążeń. Zwłaszcza, jeśli tak obciążony jednoślad najedzie na dziurę…

Po czwarte – części napędowe
Napęd obciążonego roweru powinien być wykonany z najwyższej jakości kompozytów. Doskonale sprawdzają się tutaj części rowerowe Merida (korba, support i pedały). Doskonałym rozwiązaniem są wprowadzone również przez Meridę części rowerowe w postaci zatrzaskowych pedałów.

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.