Jaki stół do tenisa stołowego wybrać?

Posted by admin | Sprzęt | poniedziałek 22 Styczeń 2018 12:37 pm

Profesjonalne stoły do tenisa stołowego mogą różnić się między sobą nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim jakością wykonania. Poszczególne modele mają zazwyczaj takie same rozmiary, a różnice dotyczą wyłącznie niewielkich detali i udogodnień, które jednak dla wielu osób mogą odgrywać bardzo ważną rolę. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą kupić porządny stół do tenisa stołowego, ale niestety nie mają zielonego pojęcia jak za to się zabrać.

Jaki rozmiar ma stół do tenisa stołowego?

Standardowe stoły do tenisa mają szerokość 152,5 cm i długość 274 cm. Jeżeli chodzi o samą wysokość górnej krawędzi blatu to wynosi ona 76 cm. Do stołu należy dokupić oczywiście siatkę, której wysokość powinna wynosić 15,25 cm. W dzisiejszych czasach zdecydowana większość stołów do ping ponga, która dostępna jest na naszym rynku charakteryzuje się właśnie powyżej wymienionymi parametrami. Wymiary te są oczywiście zgodne z wymiarami stołów, które stosowane są na profesjonalnych zawodach i na szkoleniach gry. Jedynym wyjątkiem są specjalne stoły dla małych dzieci, które jak łatwo się domyśleć mają mniejszy rozmiar.

Jaki stół do tenisa stołowego wybrać?

Na półkach sklepowych możemy znaleźć zarówno modele jednoelementowe jak i również modele składane, które w ostatnim czasie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Stół jednoelementowy to najlepsze rozwiązanie do zastosowań stacjonarnych. Jeżeli mamy specjalny „pokój sportowy” to warto zainwestować właśnie w tego typu stół.

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.