Karimata – o czym należy pamiętać podczas zakupu?

Posted by admin | Akcesoria | poniedziałek 12 lutego 2018 1:59 pm

Porządna karimata jest nieodzownym elementem każdego profesjonalnego wyposażenia biwakowego, dlatego też warto poświęcić nieco swojego cennego czasu, aby wybrać niezawodny model, który będzie nam służyć przez wiele długich lat użytkowania i nie zawiedzie nas w najmniej spodziewanym momencie. Pamiętać należy przed wszystkim o tym, że bez solidnej karimaty nocowanie nawet w dobrych warunkach atmosferycznych byłoby niekomfortowym i nieprzyjemnym doznaniem.

Grubość ma znaczenie

W przypadku karimat najważniejszym parametrem jest oczywiście ich grubość. Bardzo grube karimaty są niezbędne przede wszystkim w sezonie zimowym. Osoby, które będą biwakować w letnie dni mogą zdecydować się oczywiście na zakup cienkich karimat, które są o wiele lżejsze. Poszczególne modele mają zarówno swoje plusy, jak i minusy o których należy zawsze pamiętać podczas zakupów.

O czym należy pamiętać?

Przed wybraniem karimaty w pierwszej kolejności należy bardzo dokładnie określić wszystkie swoje wymagania i potrzeby. Jeżeli istnieje taka możliwość to warto sprawdzić także warunki w których przyjdzie nam biwakować. W trudnych warunkach, gdzie występuje nierówne podłoże najlepiej sprawdzi się oczywiście gruba karimata, która niestety będzie więcej ważyć i ograniczy znacząco naszą elastyczność. Grube karimaty oferują nie tylko większy komfort podczas snu, ale przede wszystkim zapewniają olbrzymi komfort termiczny. Najbardziej wymagające osoby mogą wybrać karimaty wojskowe, które w swojej klasie i w swojej cenie nie mają sobie równych.

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.