Kiedy na dworze pada

Posted by admin | Obuwie dla dziecka | poniedziałek 4 Grudzień 2017 12:51 pm

W czasie deszczu dzieci się nudzą – tak brzmią słowa znanej piosenki. I rzeczywiście, jesienna plucha bynajmniej nie zachęca do zabaw na świeżym powietrzu, które tak bardzo kochają dzieci. Tymczasem okazuje się, że z nudą w czasie deszczu można sobie poradzić.

Na przekór jesiennej aurze

kalosze dla dzieciJeśli na dworze pada, ale prędkość wiatru nie urywa głowy, a temperatura powietrza nie jest dramatycznie niska, i tak warto wybrać się na jesienny spacer. Deszcz nie jest tutaj żadną przeszkodą. Odpowiednie kalosze dla dzieci sprawią, że skakanie po kałużach może być frajdą dla całej rodziny. Wystarczy zabrać ze sobą parasol lub kurtkę przeciwdeszczową oraz kalosze dla dzieci i nawet najstraszniejsza ulewa przestanie być przeszkodą w szaleństwach na zewnątrz.

Zabawy w domu

Czasem jednak aura nie pozwala na opuszczenie ciepłych i bezpiecznych ścian własnego domu. Co wtedy robić, by dzieciaki nie zwariowały z nadmiaru wolnego czasu? Dobrym rozwiązaniem są gry planszowe. Przecież tradycyjny „chińczyk” bawi od wielu lat całe pokolenia rodzin. Co ważne, gry planszowe są świetnym sposobem na spędzenie czasu w gronie całej rodziny i można w nie zaangażować zarówno dzieci, jak i rodziców oraz dziadków.

Jesień niesie ze sobą wiele okazji na kreatywne spędzenie czasu, trzeba  wykazać się jednak odrobiną wyobraźni i zaangażowania. Nawet najzimniejszy dzień, pełen deszczu i pluchy, wcale nie musi wiać nudą i zmuszać do pozostania w domu.

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.