Męska kamizelka i jej powrót

Posted by admin | Sportowa odzież | piątek 21 Lipiec 2017 7:08 am

Jest wiele elementów garderoby, które po dłuższym okresie nieobecności w szafach, zaczęły wracać do łask. Jednym z nich jest z pewnością kamizelka męska, którą coraz częściej możemy spotkać na sklepowych półkach.

Kamizelka nie tylko od święta

Jeszcze do niedawna wiele osób uważało, że męska kamizelka jest zarezerwowana tylko i wyłącznie na specjalne okazje. Oczywiście, są takie dni, kiedy wypada ją wręcz założyć – koniecznie musi się ona pojawić w towarzystwie fraka lub smokingu.

Kiedyś kamizelka była także nieodłącznym elementem męskiego garnituru i stanowiła integralny komplet ze spodniami i marynarką. Teraz w tym towarzystwie można spotkać ją coraz rzadziej.

Na szczęście coraz częściej w sklepach pojawiają się kamizelki, które spokojnie można nosić w codziennych stylizacjach.

O czym pamiętać?

Pamiętać należy o tym, że dobrze dobrana kamizelka męska musi przylegać do ciała i podkreślać atuty męskiej sylwetki. Nosimy ją wyłącznie zapiętą, można sobie pozwolić na odpięcie pojedynczego guzika na górze lub na dole. Kamizelka świetnie sprawdzi się w towarzystwie eleganckich spodni, jeansów, koszuli czy gładkiego golfa.

Warto pamiętać o tym, że dobrze dobrana kamizelka dodaje elegancji i oryginalności nawet najbardziej banalnej stylizacji. Nie warto jej jednak łączyć z ubraniami sportowymi czy długimi koszulami, które będą spod niej nieestetycznie wystawać.

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.