Na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu wspinaczkowego?

Posted by admin | Ciekawe artykuły | niedziela 16 Październik 2016 3:11 pm

sprzęt do wspinaczkiŚcianki wspinaczkowe obecne są już w każdym większym mieście. Nic więc dziwnego, że popularność tej dziedziny stale rośnie. Bardzo wiele osób ze ścianek przenosi się w teren, bo tam ich umiejętności mogą być naprawdę dobrze sprawdzone. Wybór sprzętu do wspinaczki nie jest rzeczą najprostszą. Na co więc zwrócić uwagę?


Funkcjonalność
Przede wszystkim powinniśmy postawić na funkcjonalność. A w tym przypadku oznacza to, że wybierać powinniśmy taki sprzęt wspinaczkowy, który jest dostosowany do nas, naszych umiejętności, stopnia zaawansowania oraz tego, jaki konkretnie rodzaj wspinaczki uprawiamy. Jeśli jesteśmy początkującymi, nie warto wydawać na razie pieniędzy na skomplikowane oprzyrządowanie. Na początek wystarczą buty wspinaczkowe, woreczek na magnezję oraz magnezja. Jest to zupełnie podstawowy ekwipunek, z którym możemy rozpocząć swoją przygodę na ściance. Gdy już opanujemy podstawy można pomyśleć o linach, uprzężach i karabińczykach.


Bezpieczeństwo
Kolejną kwestią, o którą warto zadbać jest bezpieczeństwo. Bardziej dotyczy ono tych, którzy wspinają się w terenie i są bardziej narażeni na nieszczęśliwe wypadki. Ale i w przypadku ścianki sprzęt do wspinaczki powinien być bezpieczny. Czasem warto więc wydać więcej pieniędzy na początku, by później nie trzeba było wydawać ich na rehabilitację.

Wreszcie pamiętajmy o tym, że nie bez powodu pewne firmy przodują na rynku wspinaczkowym, a inne są zupełnie nieznane. Znana firma to nie tylko wyższa cena ale często także lepsza jakość wykonania, większe doświadczenie, lepsze materiały i większy nacisk na szczegóły.

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.