Narciarskie wędrówki po górach

Posted by admin | Sporty zimowe | wtorek 24 Styczeń 2017 1:26 pm

narty skitouroweNarciarze, którzy mają już dosyć zatłoczonych stoków z ubitym śniegiem i twardym, oblodzonym podłożem, powinni spróbować zjazdów z wykorzystaniem nart skitourowych. To nie żadna nowość na rynku sportów zimowych. Ich historia jest bardzo długa.

Narty skitourowe

Kształt nart skitourowych nawiązuje do najstarszych modeli tego zimowego sprzętu. Dawne narty służyły do łatwiejszego i sprawniejszego poruszania się po okrywie śnieżnej, aniżeli do rekreacji i aktywności ruchowej. Współcześnie, typ nart skitourowych został również stworzony do pokonywania tras o większym lub mniejszym nachyleniu. Służą bardziej do wędrówek po górach, na terenach pozbawionych wyciągów narciarskich i ratraków. Ich kształt pozwala na sprawne i wygodne wspinanie się w górę stoku, nie ześlizgują się one w tył. Z kolei zjazdy w dół stoku będą raczej powolne i mało dynamiczne.

Spokojna rozrywka

Narty skitourowe są bardzo lekkie, ważą najwyżej 1,5 kg, co ułatwia podchodzenie pod górę. Ze względu na taliowanie, czyli zwężanie się narty bliżej buta, sprzęt jest bardzo skrętny i łatwo nim manewrować na zróżnicowanym terenie. Specjalne wiązania z ruchomą piętą również przyczyniają się do komfortu wchodzenia pod górę. Skitour to dobre rozwiązanie dla amatorów górskiego relaksu, osób poszukujących spokoju w mniej zatłoczonych miejscach. Z pewnością nie nadają się one do szybkich zjazdów pełnych adrenaliny i różnego rodzaju akrobacji.


Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.