Nowoczesny pulsometr do jazdy na rowerze

Posted by admin | Sprzęt | niedziela 30 Lipiec 2017 2:04 pm

Sportowy zegarek z pulsometrem to sprzęt, który z miesiąca na miesiąc staje się coraz bardziej dostępny i coraz popularniejszy nie tylko wśród trenujących osób na siłowni. Ten trend bardzo szybko udzielił się także rowerzystom, którzy coraz częściej sięgają po profesjonalne zegarki sportowe.

Po co mierzyć puls w trakcie jazdy na rowerze?
Aby perfekcyjnie zaplanować skuteczny trening na rowerze, trzeba bardzo dobrze poznać swoje ciało i panować nad jego funkcjami. W przypadku aktywności fizycznej bardzo ważną kwestią jest puls. Nowoczesny pulsometr w zegarku pozwala bardzo dokładnie mierzyć puls w trakcie jazdy na rowerze, dzięki czemu można uniknąć przetrenowaniu i zbyt intensywnego treningu. Pulsometry są niesłychanie przydatne przede wszystkim podczas biegania, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby wykorzystać ich potencjał także podczas jazdy na rowerze.

Utrzymanie prawidłowego pulsu jest bardzo ważne, ponieważ po przekroczeniu pewnej wartości dochodzi do zakwaszenia mięśni. Z praktycznego punku widzenia zakwaszenie mięśni oznacza oczywiście pojawienie się zakwasów, przez co organizm będzie potrzebował dłuższego czasu na regenerację przed kolejnym treningiem. Jeżeli mięśnie są zakwaszone to następuje spadek formy. Aby uniknąć przetrenowania warto dokładnie poznać swoje tętno maksymalne a najłatwiej to zrobić za pomocą pulsometru.

Pulsometr na rower – czy warto?
W przypadku regularnych i bardzo intensywnych treningów na rowerze jak najbardziej opłaca się zainwestować w porządny pulsometr. Dzięki temu sprzętowi można na bieżąco monitorować pracę swojego serca i perfekcyjnie dostosować wysiłek do funkcji swojego organizmu, dzięki czemu cały trening będzie skuteczny i bardzo wydajny.

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.