Rolki dla najmłodszych

Posted by admin | Rolki | sobota 10 Marzec 2018 9:55 am

Nauka jazdy na rolkach może być dla dziecka niesamowitą frajdą. Warunkiem jednak jest odpowiednio dobrany sprzęt. Jeśli rolki są niewygodne, obciskają stópkę lub w nią uwierają – dziecko może się zrazić to tego typu sportu. na co zatem zwrócić szczególną uwagę wybierając rolki dziecięce?

Jakie powinny być rolki dla dzieci

Rolki dla najmłodszych użytkowników powinny być przede wszystkim dopasowane do rozmiaru stopy. Zbyt duże lub zbyt małe mogą być po prostu niekomfortowe, a co więcej – mogą przyczyniać się do znacznego utrudnienia nauki jazdy. W ofertach producentów można znaleźć także rolki wyposażone w regulację, która pozwala na zmniejszanie lub zwiększanie ich rozmiaru.

Wybór kółek

Na rynku dostępne są rolki z różnego rodzaju kółkami. Najpopularniejsze są te wykonane z kauczuku lub plastiku. Obywa nadają się do nauki jazdy. Należy jednak mieć na względzie, że kauczuk jest o wiele bardziej elastyczny, więc jazda po nierównym chodniku będzie w jego przypadku o wiele łatwiejsza. Ponadto kółka wykonane z plastiku bywają hałaśliwe.

Odpowiednie zabezpieczenia rolek dla dzieci

Rolki dziecięce z reguły posiadają zabezpieczenia, które mają chronić przed ewentualnymi urazami podczas upadku. Należą do nich między innymi klamry w górnej części buta lub sznurówki, które mają za zadanie optymalnie usztywniać staw skokowy. Innym rodzajem zabezpieczenia są rzepy pomagające dopasować szerokość buta do obwodu dziecięcej stópki.

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.