Rowerowy kask

Posted by admin | Deska | poniedziałek 22 Sierpień 2016 11:54 am

Kask rowerowy jest jednym z koniecznych i niezbędnych akcesoriów rowerzysty. Zapewniając asekurację podczas upadku, chroni głowę i niweluje ryzyko wystąpienia groźnych powikłań. Można stwierdzić, że każdy rowerzysta powinien posiadać własny kask rowerowy, dopasowany do rozmiaru jego głowy.

Kask dla rowerzysty – jak wybrać?

Rowerowy kask idealny powinien w całości spełniać oczekiwania jego właściciela, umożliwiając komfortową i bezpieczną jazdę.

Wybór kasku uzależniony jest w dużej mierze od indywidualnych upodobań rowerzysty, jednak warto w pierwszej kolejności brać pod uwagę jego optymalny rozmiar – kask powinien być dopasowany do obwodu głowy, utrzymując się na niej w stabilny sposób. Paski z zapięciami należy umieścić pod brodą – nie mogą bezwładnie zwisać, ani być zbyt krótkie.

Kolor kasku rowerowego to kolejny aspekt, brany pod uwagę podczas dokonywania zakupów w sklepie rowerowym. Dopasowanie koloru do roweru lub stroju do jazdy na rowerze wydaje się niepotrzebne, jednak jeśli istnieje możliwość wyboru spośród wielu kolorów lub wzorów, warto wybrać ten, który najlepiej pasuje do roweru lub stroju rowerzysty – umożliwi to uzyskanie atrakcyjnego efektu wizualnego, nie obniżając skuteczności ochrony głowy.


Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.