Rowery crossowe a MTB

Posted by admin | Deska | Thursday 22 September 2016 8:18 am

Rower crossowy i górski (MTB) to w gruncie rzeczy jednoślady siostrzane – używane do ich produkcji rozwiązania technologiczne różnią się nieco w szczegółach, ale generalnie oparte bywają na tych samych ideach. Dzieje się tak dlatego, że zarówno crossy, jak i “górale” mają z założenia posiadać silne akcenty sportowe. Dla użytkownika cechy indywidualne każdego z dwóch wymienionych typów dadzą się jednak szybko odczuć.

Eksperci zgadzają się na ogół, że rowery crossowe posiadają nieco bardziej uniwersalny charakter. Idealnie nadają się do jazdy po mieście oraz w strefach podmiejskich, poradzą sobie też z pewnością w umiarkowanym terenie. MTB z kolei nastawione są już zdecydowanie na kolarstwo wyczynowe: ich dostosowanie do warunków ekstremalnych sprawia, że w sytuacjach życia codziennego sprawdzą się nieco gorzej od rowerów crossowych.

Warto podkreślić, że zakres cenowy obu typów jednośladów bywa przeważnie podobny. W praktyce oznacza to, że sam użytkownik musi podjąć decyzję, jaki rower bardziej odpowiada jego potrzebom. Przemieszczanie się głównie po strefach miejskich, asfalcie czy niezbyt wymagającym terenie – wszystkie te okoliczności przemawiają raczej za kupnem roweru crossowego.


No Comments

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Sorry, the comment form is closed at this time.