Rowery crossowe a MTB

Posted by admin | Deska | czwartek 22 Wrzesień 2016 8:18 am

Rower crossowy i górski (MTB) to w gruncie rzeczy jednoślady siostrzane – używane do ich produkcji rozwiązania technologiczne różnią się nieco w szczegółach, ale generalnie oparte bywają na tych samych ideach. Dzieje się tak dlatego, że zarówno crossy, jak i „górale” mają z założenia posiadać silne akcenty sportowe. Dla użytkownika cechy indywidualne każdego z dwóch wymienionych typów dadzą się jednak szybko odczuć.

Eksperci zgadzają się na ogół, że rowery crossowe posiadają nieco bardziej uniwersalny charakter. Idealnie nadają się do jazdy po mieście oraz w strefach podmiejskich, poradzą sobie też z pewnością w umiarkowanym terenie. MTB z kolei nastawione są już zdecydowanie na kolarstwo wyczynowe: ich dostosowanie do warunków ekstremalnych sprawia, że w sytuacjach życia codziennego sprawdzą się nieco gorzej od rowerów crossowych.

Warto podkreślić, że zakres cenowy obu typów jednośladów bywa przeważnie podobny. W praktyce oznacza to, że sam użytkownik musi podjąć decyzję, jaki rower bardziej odpowiada jego potrzebom. Przemieszczanie się głównie po strefach miejskich, asfalcie czy niezbyt wymagającym terenie – wszystkie te okoliczności przemawiają raczej za kupnem roweru crossowego.


Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.