Rowery dziecięce

Posted by admin | Deska | piątek 23 Wrzesień 2016 7:55 am

rower dziecięcyRozwój fizyczny dziecka opiera się w dużej mierze na jego aktywności, a uprawianie różnego rodzaju sportów sprzyja utrzymaniu kondycji oraz zdrowia. Z tego względu rodzice zaopatrują swoje dzieci w rowery dziecięce, które stają się sposobem na aktywne spędzanie wolnego czasu, jak również funkcjonują w roli środka transportu – dzieci bowiem często przemieszczają się na rowerach do przedszkoli oraz szkół.


Rower dla dziecka – jak wybrać?

Pierwszy rower to wyjątkowy prezent, który dziecko dostaje zazwyczaj na specjalną okazję. Fascynacja jednośladami wśród dzieci nie słabnie, z tego względu ich oferta w sklepach sportowych jest wystarczająco bogata.

Rower dziecięcy powinien być dostosowany do wzrostu małego użytkownika, zapewniając komfort oraz bezpieczeństwo podczas jazdy.


Rodzaje rowerów dziecięcych

Dla najmłodszych rowerzystów szczególnie polecane są rowery biegowe – cieszą się one aktualnie najwyższą popularnością, z uwagi na pozytywny wpływ w nauce jazdy na rowerze. Tak zwane biegówki ułatwiają dziecku rozwój umiejętności utrzymywania równowagi, bez obciążania koniecznością pedałowania. Dziecko biegnąc na rowerze uzyskuje optymalną prędkość, a poprzez podniesienie nóg w górę ma możliwość ćwiczenia w bezpieczny sposób techniki przemieszczania się.

Innym rodzajem rowerów dla dzieci są modele pedałowe z doczepianymi bocznymi kółkami – stanowią one kolejny krok w nauce jazdy na rowerze.


Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.