Z czego konstruuje się piłkarzyki?

Posted by admin | Sprzęt | środa 8 Listopad 2017 3:19 pm

Jedną z gier sportowych, popularnych od dziesiątek lat, są piłkarzyki. Ta gra stołowa nieustannie cieszy ludzi w bardzo różnym wieku. Warto zwrócić uwagę na względnie dużą różnorodność piłkarzyków.

Metal, drewno i plastik

Do konstrukcji piłkarzyków wykorzystuje się dziś wiele różnych materiałów. Początkowo, zdecydowanie prym wiodło drewno. Większość piłkarzyków była skonstruowana właśnie z drewna. Dzisiaj nadal często powstają modele drewniane, które uznaje się raczej za godne polecenia. Niemniej jednak, w grze są również inne materiały.

W większości pubów, czy barów stoją dzisiaj piłkarzyki z metalu. Rzecz w tym, że w takich miejscach istnieje duże prawdopodobieństwo zniszczenia gry stołowej. Jeśli jednak jest ona metalowa, zagrożenie to jest zdecydowanie mniejsze.

Ostatnim z materiałów, który nieraz wykorzystywany jest do zbudowania piłkarzyków stołowych, jest plastik. Przede wszystkim konstruuje się z niego piłkarzyki dla dzieci, które przyjmują dosyć małe rozmiary. Jednakże, duże piłkarzyki z plastiku również czasem się zdarzają. Niektórzy dają się na nie skusić, ze względu na niską cenę. Niestety, w zdecydowanej większości przypadków żałują potem swojego wyboru. Plastik bowiem bardzo łatwo złamać, przez co gra z niego skonstruowana nie posłuży raczej zbyt długo. Ewentualnie można wybrać piłkarzyki z plastikowymi figurkami, stół jednak zawsze powinien być metalowy, bądź też drewniany.

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.