Zadbaj o zdrowie – plusy i minusy apteki online

Posted by admin | Ciekawe artykuły | wtorek 22 Sierpień 2017 11:55 am

Kilka lat temu na polskim rynku usług medycznych pojawiły się nowoczesne apteki online. To niekonwencjonalne rozwiązanie, jak każda inna rzecz lub usługa, ma swoich zwolenników i przeciwników. Jakie są plusy i minusy aptek internetowych?

Wydawać by się mogło, że wśród zwolenników internetowych aptek są głównie ludzie młodzi, którzy bardzo często korzystają z możliwości dokonania zakupów w sieci. Nic bardziej mylnego. Coraz większa grupa ludzi w wieku 50+, za sprawą powszechnego dostępu do internetu oraz zwiększającego się poziomu umiejętności obsługi komputera, przekonuje się do tego rozwiązania. Korzystanie z apteki online pozwala im zaoszczędzić czas, który musieliby poświęcić na pójście do apteki stacjonarnej i stanie w kolejce. Dodatkowo, potrzebnych zakupów można dokonać siedząc wygodnie w ulubionym fotelu w zaciszu własnego domu. Kropką nad i jest fakt, że apteka online oferuje często duże zniżki na cały asortyment, który nierzadko jest znacznie szerszy niż w standardowej aptece.

To, co dla jednych jest niekwestionowanym plusem, dla innych stanowi ogromny minus. Do przeciwników aptek online należą głównie osoby, które nie mają zaufania do zakupów w sieci, szczególnie, jeżeli pod uwagę bierze się tak ważną kwestię, jaką są lekarstwa. Ziarno prawdy tkwi w przekonaniu, że nigdy nie ma się pewności co do uczciwości apteki oraz tego, czy w paczce przyjdzie zamówiony faktycznie produkt. Dodatkowo, zakupy stacjonarne pozwalają skorzystać z fachowej pomocy wykwalifikowanego farmaceuty, co nie zawsze jest możliwe w aptece online.

Zatem dokonując zakupów w sieci, niezależnie od tego czy wybranym sklepem jest apteka online czy sklep odzieżowy, warto szczególną uwagę zwrócić nie tylko na cenę, ale również uczciwość danego sprzedawcy.

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.